Traveller Interstellar Wars

W roku 2097 załoga statku badawczego "Star Leaper 1" wykonała pierwszy skok poza-systemowy. Celem wyprawy była gwiazda Bernarda znajdująca się na granicy zasięgu silniku skokowego. Rok później Star Leaper powrócił, przynosząc niezwykłe wieści - załoga odkryła bowiem, u celu podróży, istnienie pozaziemskiej cywilizacji! Jakby tego było mało obcy nie byli wcale tacy obcy. Ich podobieństwo do ludzi było zdumiewające. Wkrótce okazało się, że Viliani - bo tak się nazywali, są nie tylko podobni - oni są ludźmi! Naukowcom nie udało się jednoznacznie ustalić jaka była tego przyczyna. Szybko kwestia ta przestała być jednak istotna. Kosmiczni bracia okazali się na tyle ludzcy że wybuchła wojna, w trakcie której mieszkańcy Ziemi stanęli przeciw wielkiemu Imperium, zwanemu przez jego mieszkańców "Zuru Sirka". Na każdego Ziemianina przypadało tysiące Villiani, na każdą kolonię tysiąc światów. Ludzkość stanęła przed wyborem - podporządkować się lub zginąć. Barbarzyńcy przeciw Imperium. Historia jest jednak przewrotna. Imperium Rzymskie zostało pokonane przez Barbarzyńców i choć Zuru Sirka jest niewyobrażalnie potężne, to jego generałowie popełniają błędy. W końcu któż przejmowałby się barbarzyńcami? Akcja gry rozgrywa się 80 lat od pierwszego kontaktu. Kolejna ekspedycja karna floty Viliańskiej przeciw Konfederacji Terrańskiej została odparta. Nastał kruchy rozejm. Załogi terrańskich statków badawczych wyruszyły w przestrzeń w poszukiwaniu wszystkiego co pomoże w ostatecznej rozgrywce. Korporacje starają się przebić przez handlowe ograniczenia nakładane przez Viliani i robić interesy z każdym, kto gotów jest zapłacić. Dyplomaci i szpiedzy infiltrują dwory Gubernatorów i szlachty, wykradają tajemnice technologii, wszczynają rewolucje i sabotują Zuru Sirka nie bacząc na niebezpieczeństwo. W końcu Dawid pokonał Goliata.

Technologia

Najważniejszym osiągnięciem ludzkości jest oczywiście Silnik Skokowy, umożliwiający podróże z prędkościami ponad-świetlnymi. Drugim ważnym wynalazkiem, jaki znalazł powszechne zastosowanie jest manipulacja grawitacją - silniki anty-grawitacyjne i inhibitory inercji. Niestety postęp w naukach biologicznych i cybernetyce uległ zahamowaniu na skutek wojny. Pomimo, że w pewnym momencie trans-humanizm zdawał się rzeczą oczywistą, ludzkość porzuciła go. Biotechnologia i cyberwszczepy są rzeczą używaną jedynie w leczeniu i protetyce. Wielki postęp dokonał się oczywiście w dziedzinie uzbrojenia ale dotyczy to przede wszystkim broni okrętowej. Piechota ciągle używa broni strzeleckiej opartej na zasadzie wystrzeliwania pocisków przy pomocy energii uzyskanej przez spalanie ładunku miotającego. Broń laserowa i gaussowska jest używana jedynie przez oddziały specjalne i eksperymentalne jednostki wojskowe.

PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 608 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 609 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 612 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 620 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 624 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 639