Planujemy coś?

Mamy zamiar coś organizować w dającej się przewidzieć przyszłości? Upłynął już prawie rok od ostatniego Torfkonu i miło byłoby Was znowu zobaczyć.

Roman

I po Torfkonie... 08.01.2008!

Chciałbym serdecznie podziękować Magdzie i Romanowi za organizację wspaniałego "Torfkonu". Bawiliśmy się świetnie grając w planszówki - przede wszystkim doskonałe "Filary Ziemi", "Warmastera" oraz "Neuroshima Hex". Rozegraliśmy dwie i pół sesji RPG - scenariusz "OPERATION SLAUGHTERHOUSE" do "Delty Green", sesję Monastyra oraz początek scenariusza "Najemnik" do "Tour of Darkness". Wkrótce umieszczę streszczenie "Delty", a także dziennik z sesji Monastyra. Jeszcze raz chciałbym wszystkim podziękować, i do zobaczenia na kolejnym "Torfconie"!

Yarri

Zamknięcie Działu Monastyru na Polter.pl

Rok 2008 przynosi smutne wieści. Swoją działalność kończy ostatnia profesjonalna strona o Monastyrze (nie licząc nie aktualizowanej od Jedyny wie kiedy strony wydawnictwa Portal). Co teraz Panowie ?? Aż żal d... ściska...

Kretus

Spóźnione prezenty

Mam nadzieję, że wszystkim wam święta upłynęły pogodnie i spokojnie. Sam zaś występuję w roli św. Mikołaja, który dzisiaj wyciągnął z paczki prezenty.


Savage Worlds Explorer's Edition.

Książki dostarczę na Torfconie. Na razie mały teaser. Za 6 funtów (plus koszty przesyłki) dostajemy 160 stronicową książeczkę formatu B5, papier kredowy i kolorowe ilustracje. Nie wiem jak chłopaki z Pinnacl'a tego dokonały, ale książki wyglądają fantastycznie. W środku sporo nowych ilustracji, różnej jakości, ale bez wątpienia dobrze oddających pulpowy charakter systemu. Trudno ocenić mi mięcho, ale po pobieżnym przekartkowaniu stwierdzam, że pojawiły się nowe zasady walki wręcz znane z "Deadlands Reloaded" i poprawiono niejasności związane z zasadami pościgów. Wypowiem się szerzej kiedy przeczytam całość. W każdym razie jestem bardzo zadowolony z prezentu.

P.S. Wygląda na to, że Shane i spółka szykują w końcu wydanie "Sundered Skies" i "Slipstream" - pulpowej Space Opery w stylu "Flasha Gordona". Nie mogę się doczekać.

Yarri

Wesołych Świąt!

Całej naszej Torfconowej ekipie życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia, masy rpgowo-bitewniakowych prezentów pod choinką, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, w szczególności, żeby kolejne Torfcony odbywały się regularnie.

Roman

News - 30.11.2007!

Zapraszam do Rzeszowa od czwartku wieczorem, mam już urlop na piątek, mamy cały dzień na granie. Ponieważ Torfcon jest w Rzeszowie pojawi się znany wszystkim Królik.

Roman

News - 28.11.2007!

Właśnie otrzymałem od Romana potwierdzenie - kolejny Torfkon odbędzie się w terminie 4-6 stycznia 2008 w Rzeszowie. Wielkie dzięki dla Romana i jego żony! Teraz trzeba tylko wybrać scenariusze. Ze swojej strony proszę o deklaracje w co chcecie grać. Nie czuję się na siłach by przygotować więcej niż jeden scenariusz, więc pytam: ToD, 50 Fathoms, Delta Green, czy coś innego?

Yarri

News - 14.11.2007!

Na stronie Pinnacle'a ukazał się artykuł dotyczący mechaniki trików w "Savage Worlds". Lista przykładowych trików z pewnością przyda się na każdej sesji... Tymczasem nadchodzi koniec roku i być może uda nam się zorganizować mini-Torfcon?

Yarri

News - 31.08.2007!

Właśnie skończyłem czytać "Magnetyzera" Konrada T. Lewandowskiego. Polecam serdecznie. Książka ta jest z pozoru powieścią kryminalną, ale jak na Lewandowskiego przystało pełno tu dygresji i barwnych opisów Warszawy z lat 20. Nie jest to, z całą pewnością, dzieło wybitne, ale bawiłem się świetnie czytając przygody komisarza Drwęckiego i porucznika Fedorczyka. No i oczywiście w książce dowiadujemy się, że przodkowie redaktora Tomaszewskiego również byli ludźmi prasy.

Yarri

News - 21.08.2007!

Ostatnio odkryliśmy z żoną fantastyczną grę planszową o nazwie "GIPF". Jest to gra logiczna, która przypomina nieco warcaby. Celem gry jest pozbawienie przeciwnika rezerwy pionków. Bardzo proste zasady i naprawdę sporo myślenia. Kolejnym plusem gry jest fakt, że można ją zrobić samodzielnie. Wydrukowałem planszę, którą można znaleźć na stronie Gipfa, a następnie nakleiłem na karton. Gramy monetami i markerami z "Cytadeli". Jak dotąd, dostaję straszliwe lanie, ale mam nadzieję, że dziś się odkuję. Polecam wszystkim!

Przeczytałem niedawno książkę "Delta Green: Denided to the enemy". Jako wielki fan "Zewu Cthulhu" i "Delty Green" nie mogłem się powstrzymać od nabycia tego cudeńka. Niestety jak się szybko okazało Dennis Detwiller jest godnym następcą mistrza Lovecrafta. Książka, choć ciekawa, napisana jest bardzo pokrętnym i, jak na mój gust, pretensjonalnym językiem - wystarczy zerknąć na tytuły rozdziałów. Osadzona w realiach Drugiej Wojny Światowej, historia walki Delta Green/PISCES z nazistami, szybko zmienia się w opowieść o machinacjach obcych, w których ludzie są bezwolnymi pionkami. Rozumiem wizję świata prezentowaną przez mity Cthulhu, ale jakoś nie mogę strawić sytuacji, kiedy bohater książki nie ma nic do powiedzenia i może tylko obserwować wydarzenia, bez żadnych na nią wpływów. Tym niemniej, książka jest źródłem inspiracji, szczególnie dla "Tour of Darkness", więc moi gracze mogą się spodziewać spotkania z efektami tych inspiracji na najbliższym Torfconie.

Kilka tygodni temu stałem się posiadaczem przenośnego odtwarzacza mp3 i zagłębiłem się w świat podcastów. Prócz tych związanych z nauką i Linuxem, słucham, sobie również audycji o grach RPG i planszówkach. Oto moje ulubione:

  • Durham 3 - Świetna audycja o RPG. Można się się w niej przekonać, że nie wszyscy Amerykanie grają w d&d i poznać wiele niezależnychj gier.
  • Yog Radio - Audycja poświęcona "Call of Cthulu" - bardzo zabawna, polecam szczególnie odcinek drugi, poświęcony filmowi "Call of Cthulhu".
  • Game's the thing - podcast poświęcony grom planszowym, z którego dowiedziałem się o istnieniu "Gipfa". Jet tu też sporo informacji o "Savage Worlds".

Miłego słuchania...

Yarri

News - 11.08.2007!

Jakoś ostatnio wziąłem się za siebie, co widać po ilości update'ów. Dzisiaj prezentuję dziennik z Gambitu Złotego Króla, który został napisany przeze mnie i pracowicie poprawiony przez Kretusa. Była to wspaniała przygoda i ostatecznie utwierdziła mnie w opinii o wartości "Monastyru". Świetny scenariusz i dobre prowadzenie. Brawa dla Kretusa za dobrą robotę.

Yarri

News - 11.08.2007!

Koniec przygód "Mścicieli i Oloma". Dzięki pracowitości i talentowi Romana prezentuję dziś ostatni rozdział kampanii Evernighta. Ach te wspomnienia. Dobra robota chłopaki... Prowadzenie tej kampanii było bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem i przekonało mnie, że mogę się dobrze bawić prowadząc fantasy.

Yarri

News - 08.08.2007!

Dzisiaj kolejny rozdział przygód Oloma i Mścicieli. Podziwiam umiejętności literackie i dowcip Romana. Miło czytać i wspominać stare dobre czasy.

Dzisiaj Kretus odesłał mi swoje poprawki do mojego dziennika z sesji "Gambitu Złotego Króla". Postaram się wrzucić je na stronę w przyszłym tygodniu.

Yarri

News - 06.08.2007!

Właśnie wrzuciłem kolejny rozdział przygód Oloma i Mścicieli na stronę Dzienników. Ach te wspomnienia.
Jak widać na razie zastój. Kretus odgraża się PBM, zobaczymy, co pokaże czas. Ja się nie mogę doczekać.
Sam co prawda wiele nie robię ostatnio na polu RPGowym ale wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że za jakiś czas gracze dostaną maila z kontynuacją wydarzeń na planecie Omega Prime.

Yarri

News - 25.07.2007!

"Kroniki Oloma" zostały ukończone. Postaram się umieścić je dzisiaj na stronie, jak mi się nie uda wyślę je Marianowi.

Roman

News - 14.07.2007!


"Bohnanza"

Ostatni tydzień spędziłem grając w planszówki z Cierniem i naszymi uroczymi partnerkami. Oczywiście, jak łatwo zgadnąć, Cierń wygrywał w większości przypadków - za wyjątkiem ostatniego wieczora, kiedy odnieśliśmy, razem z żoną miażdżące zwycięstwo w "Fasolkach". Hitem stała się gra "Wsiąść do Pociągu" i wspomniane już wcześniej "Fasolki", czyli "Bohnanza".

Właśnie ukończyłem pisać dziennik z sesji do Monastyra - zatytułowałem go "Śpiew Syren". Na razie trafił do korekty, więc ukaże się, kiedy Kretus skończy poprawiać. Przy okazji stwierdziłem, że nie będę gorszy od Kretusa. Z dniem dzisiejszym ogłaszam, że Gracze piszący dzienniki będa dostawać Pdki. Co do szczegołów, to ustalimy je wspólnie na kolejnym Torfconie.

Na stronie Picasa umieściłem albumy ze zdjęciami z torfconów. Zachęcam do oglądania i komentowania:

News - 07.07.2007!

W tym obfitującym w siódemki dniu pragnę oznajmić, że strona ożyła. Do działu monastyru dodałem zaległy wstępniak do kontynuacji Wbrew Regułom Wojny.

News - 17 czerwca 2007!

''One Niemce i Franuzy\\ Mają pludry i rajtuzy.\\ Niechrześcijańską miłość głoszą
I na wierzchu jajca noszą.\\ Pyski w pudrach i w pomadkach.\\ Wszy w perukach, franca w zadkach.''

Jacek Kaczmarski - Dobre Rady Pana Ojca


Ogr Pudzian

Torfkon się skończył, a piosenka Kaczmarskiego stała się naszym Torfkonowym hymnem. Chciałbym jeszcze raz podziękować Kretusowi i Romanowi za wspaniałą grę i rozmowy przy piwie (i coli). Kretus poprowadził fantastyczny "Gambit Złotego Króla" do Monastyru, ja zaś scenariusz "Morderstwo" do "Tour of Darkness" i "W krainie Wieloryba" do "50 Fathoms". Stoczyliśmy również niezapomnianą bitwę w "Warmastera" gdzie połączone siły krasnoludzkie pod wodzą Romana oraz imperialne dowodzone przez niżej podpisanego, odniosły taktyczne zwycięstwo nad hordami chaosu. To fakt godny zapamiętania ponieważ zasmakowaliśmy zwycięstwa w walce przeciwko Kretusowi Miłosiernemu po raz pierwszy od bardzo długiego czasu.

Przebojem torfkonu okazała się również planszówka portala - "Neuroshima Hex". Wkrótce bardziej szczegółowe raporty z sesji oraz galeria zdjęć w przygotowaniu - a przynajmniej taką mam nadzieję.

Yarri

News - 01 czerwca 2007!

Czołem Waszmościom. Tu Kretus. W ten wspaniały dzień dziecka wracam do świata żywych! Przepraszam że tak późno, ale rozesłałem pierwszą część wstępniaka do Gambitu Złotego Króla. Każdy z Was dostał inny materiał, który jest w zasadzie tajny. Jednak jeśli ktoś chce, to nie widzę przeciwskazań do publikacji na tej stronie, zezwalam na ewentualną autocenzurę :) Częśc druga wkrótce. Załatwiłem sobie dzień wolny na 15.06. Trzymajmy kciuki, żeby nie wypadło mi wtedy jakieś szkolenie.

News - 23 Maja 2007!

Pod tym linkiem umieściłem kontynuację przygód załogi Herodotusa. Bardzo dramatyczna i mam nadzieję, że się podobała. Muszę się zebrać do jej kontynuacji, oczywiście jeśli gracze będą zainteresowani.

Kontynuuję przenosiny materiałów z Ordo Draconis. Rozpocząłem migrację Kronik Oloma - Romanie, kiedy je skończysz?

Jak łatwo zauważyć pojawił się dział esejów - zawierający nasz tekst o prowadzeniu wojennych RPGów, który orginalnie został opublikowany na stronie Savage Worlds.

Chciałbym prosić graczy o uzupełnienie kart postaci w odpowiednich działach - dobrze by było mieć zabezpieczenie na wypadek zgubienia karty postaci.

Informuję również, że z bliżej nieznanych mi przyczyn, polskie czcionki na niektórych stronach szlag trafił, a w dodatku pojawiają się komunikaty o błędach. Nie mam niestety pojęcia jak to naprawić.

News - 21 Maja 2007!

Przez kilka dni nasza strona była nieobecna z powodu upgrade serwera. Na szczęście wszystko wróciło już do normy. W dziale Monastyra pojawiły się zapiski Verucciego. Uzupełniam również luki po przenosinach na Torfową - zwróćcie uwagę na postaci graczy do TOD Wkrótce kolejne nowości - Torfcon zbliża się w końcu wielkimi krokami.

W menu głównym strony pojawił się nowy link - generator losowy, będący skutkiem moich marnych umiejętności programistycznych. Na razie nie ma to rąk, ani nóg, ale wkrótce go rozbuduję. Jeśli macie jakieś propozycje na to jakie rzeczy może losować - zapraszam do współtworzenia.

News - 2 kwietnia 2007!

Dużo czasu upłynęło od ostatniego wpisu. Sesje online są fajną zabawą ale bez kontaktu z graczami i prawdziwych RPGowych sesji zapał mija szybko. Do tego zawsze dochodzą tłumaczenia o braku czasu, natłoku pracy i konieczności zajęcia się normalnym życiem. Na szczęście nie mam zamiaru porzucać RPGów i z radością ogłaszam że w czerwcu odbędzie się nowy Torfcon. Już zaczynam myśleć nad nowymi scenariuszami. Proszę o sugestie na temat grania - co mam poprowadzić? "Tour of Darkness"? "50 Fathoms"? Czy może coś innego? Na stronie OpenRPG pojawiła się nowa wersja programu. Z najważniejszych zmian należy wymienić: menadżer aktualizacji i możliwość dodawania dźwięków przez MG. Przyznaję, że mam ochotę zakończyć "Herodotusa".

News - 20 listopada 2006!

Pod tym linkiem umieściłem kontynuację przygód załogi Herodotusa. Mieliśmy sporo kłopotów technicznych i mało czasu, więc sesja była krótsza. Kolejny przewidywany termin gry - Niedziela 26 Listopada.

News - 5 listopada 2006!

Dzisiaj o godzinie 21.00 kontynuacja Travellera na OpenRPG. Zapraszam wszystkich do zapoznania się z opisem settingu oraz z zapisem z poprzedniej sesji (adres poniżej.

News - 30 września 2006!

W zeszłą niedzielę rozegraliśmy kolejną przygodę poprzez OpenRPG. Zapis sesji można znaleźć tutaj. W najbliższym czasie napiszę więcej o settingu "Interstellar Wars", w którym rozgrywa się akcja przygody.

News - 11 września 2006!

  • Jak łatwo zauważyć zmieniłem nazwę strony. Myślę, że lepiej odpowiada jej zawartości. W końcu SW to tylko fragment (choć duży) naszej rpgowej działalności. Co do nazwy, mam nadzieję, że się wam podoba. Mam duży sentyment do miejsca gdzie zaczęliśmy naszą wspólną przygodę z RPG.
  • Jak zwykle bawię się różnościami. Chociaż tego pewnie nie potrzebujemy stworzyłem nam forum dyskusyjne, które znajdziecie Tutaj. Skrócił się też adres strony. Żeby się tu dostać wystarczy wpisać http://polarhome.com:753/~yarri/ .
  • Wczoraj graliśmy za pomocą OpenRPG. Zabawa była przednia ale oczywiście pojawiły się pewne wątpliwości i problemy. Więcej refleksji niedługo.

News - 9 września 2006!

Jutro ok. godziny 18:00 rozpoczynamy grę na OpenRPG. Proszę wybrać postaci - informacje Tutaj

News - Lato 2006!

Na poniższych stronach znajdziesz materiały z kampanii, które prowadzimy. Celem strony jest ułatwienie pracy MG i graczom. Zamierzamy umieszczać tu opisy postaci niezależnych, lokacji , mapy i wszelkiego rodzaju przydatne w grze materiały. Oczywiście najbardziej skorzystamy z tego my sami ale każdy miłośnik RPG, niekoniecznie Savage Worlds, może skorzystać z zawartych tu informacji. Na początek postaram się skoncentrować na materiałach do prowadzonej przeze mnie kampanii "Tour of Darkness" ale mam nadzieję, że pojawią się też inne – liczę na pomoc Kretusa w umieszczeniu materiałów z jego kampanii w grze "Monastyr". Skończyliśmy po dwóch latach grania kampanię "Evernight". Działo się dużo i zabawa była przednia.

Na ostatnim Torfconie rozegraliśmy pierwszą sesję "50 Fathoms". Na razie przedstawiam krótkie wprowadzenie, wkrótce więcej.

PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 608 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 609 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 612 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 620 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 624 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 639