W tym miejscu znajdziesz dzienniki z sesji - fabularyzowane zapiski graczy z naszych gier.

Opowieści Oloma, część I

Poniższy tekst autorstwa krasnoluda Oloma i skryby Adena podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich jest wyciągiem z księgi spisanej przez Adena długi czas po opisanych tu wydarzeniach. Część druga stanowi notatki sporządzone na żywo przez skrybę w momencie trwania czegoś, co później znane będzie jako “Inwazja Pająków”. Wszystkich czytelników, chciałbym jednak lojalnie uprzedzić, że druga relacja spisana jest kwiecistym językiem jakim posługiwał się mężny krasnolud i jako taka może nie nadawać się dla oczu kulturalnych dżentelmenów i nobliwych dam. Należy jednak oddać prawdę tamtych wydarzeń bez upiększeń historyków, bardów, czy co gorsza polityków. A więc miłej i pouczającej lektury.

Opowieści Oloma, część II

Kolejna część mrożących krew w żyłach opowieści krasnoludzkiego wojownika Oloma. Czytelnik zapozna się tutaj z dalszymi losami uciekinierów z pajęczej niewoli. Z ich sukcesami, momentami wzruszeń i grozy. Po raz kolejny ostrzegam osoby o słabych nerwach i nienawykłych do tzw. języka ulicy, o pominięcie oryginalnych zapisków sporządzonych przez Adena na podstawie słów Oloma. Dla odróżnienia umieściłem je pod przedrukiem z Kronik Valuzyjskich.

Opowieści Oloma, część III

Z dumą przedstawiam trzecią część kronik drużyny Mścicieli i Oloma. W tym momencie kampanii Gracze poczuli się niemal niepokonani. Wzmocnieni przez dodatkową postać kosili wrogów jak łan zboża. Ich łupem padł wpierw dziwaczny magiczny artefakt, który prawdę powiedziawszy skonfudował ich zupełnie. Potężny, jednak zupełnie nieprzydatny... Ale za jakiś czas odkryją jego prawdziwą funkcję. Jako MG muszę przyznać, że rozzłościła mnie nieco łatwość z jaką postacie graczy poradziły sobie ze starożytnym upiorem Tragorem. Przygotowałem szereg kartonowych figurek, model 3d krypty, a tu ledwo go rozłożyłem już trzeba było ściągać ze stołu. Wiem, że jest to jedna z najniebezpieczniejszych walk w kampanii ale gracze opanowali mechanikę gry i możliwości taktyczne do perfekcji. Gang up bonus potrafi być zabójczy. Horda nieumarłych, która miała zaatakować graczy od tyłu, została zaś powstrzymana przez Stana Galstaffa (gracz prowadzący go nieustannie uskarża się na nieprzydatne czary i słabe współczynniki), który dowiódł jak niebezpieczny potrafi być czar Flame w wąskim tunelu.

Ostatnia scena w sesji była bardzo trudna do rozegrania. Wszyscy MG wiedzą dobrze jak paranoidalni potrafią być gracze. Na szczęście mam miłosierną drużynę, i pomimo wielkiej chęci Oloma do zakończenia wszystkiego kilkoma ciosami topora, poszło tak jak miało. Szkoda tylko, że BG nie przejęli się zbytnio śmiercią Sary. Było nie było to ona uratowała ich z niewoli i jej również zawdzięczał Angron powrót do zdrowia. Tym niemniej duch mieszkańców osady podupadł znacząco.

Opowieści Oloma, część IV

To była pamiętna sesja. Jak pewnie pamiętacie, na poprzedniej gracze rozprawili się w mig z Tragorem – potężnym jak mi się całkowicie mylnie wydawało, upiorem. Tym razem sesja zaczęła się od uspokojenia, nienajlepszych nastrojów panujących w osadzie po śmierci kapłanki Solace. Brak owoców obiecanych przez Hereka mógł doprowadzić do zamieszek, tym bardziej że wielu mieszkańców zaczęło cierpieć na Bielicę. Główny prowodyr - Tawny Downes został jednak szybko sprowadzony do parteru przez Angrona. I jak wkrótce się przekonacie nie ma się czemu dziwić.

Potężna bestia stworzona przez władców nie stanowiła dla Oloma żadnego wyzwania, ale miło było obserwować działanie zasady Strachu. Pod jego wpływem nikt prócz Oloma i NPCów nie mógł robić nic poza daniem drapaka w krzaki. Tym niemniej bestia padła rozczarowująco szybko. Na szczęście Oldham's Farm okazała się już nie lada wyzwaniem. Myślę, że ta część sesji była całkiem nastrojowa i wszystkim udzieliła się niesamowita atmosfera tego miejsca. Nawet pająki pokazały nową sztuczkę, której BG wcześniej nie znali. Zastosowały taktykę ataku z doskoku, dostając razem z opcją Wild attack bonus +4 do trafienia i obrażeń. Całkiem przydatne. Przy końcu sesji sytuacja wyglądała naprawdę źle dla BG. Naprawdę nie wiele brakowało do tego, by część Mścicieli złożyła swe życie w tym przeklętym miejscu.

Opowieści Oloma, część V - Czempioni Czerwonej Wiedźmy

Od MG

Ta sesja udała się nam jak rzadko. Kupa śmiechu i niesamowite akcje. Najbardziej niezwykłe było starcie z Ogrami. W mechanice SW postacie mogą wykorzystywać specjalne akcje – takie jak np. Zastraszanie (Intimidation). Spektakularny sukces Angrona pozwolił rozprawić się z ogrem, wywołując przy okazji mnóstwo zabawnych komentarzy. Zapraszam do czytania

Opowieści Oloma, część VI

Od MG: Ta sesja poszła szybko i sprawnie. Czerwony Morderca okazał sie naprawdę groźnym przeciwnikiem.

Opowieści Oloma, część VII

Od MG: Wyprawa do Piekła! Sesję rozegraliśmy na Torfconie u Kretusa w 2005 r. Wprowadziłem tu motyw z wynalazkiem szalonego maga/naukowca Philliana Fireborna. Reszta sesji została rozegrana z godnie z planem, choć muszę przyznać, że motyw pułapki na złodziei nie został przeze mnie rozwiązany w najlepszy sposób. Ale oddajmy głos Olomowi...

Opowieści Oloma, część VIII

Od MG: Kolejna sesja, kolejne trupy. Przed grą postanowiłem skorzystać z darmowych propsów z Microtactix i pracowicie stworzyłem kryptę Tragora. Jakież było moje rozczarowanie, kiedy potężny upiór padł od jednego właściwie ciosu, wymierzonego na dodatek przez niezbyt doświadczonego wojownika... Na szczęście potem pajączki upuściły trochę krwi BG, a scenę, w której przedstawione zostały motywy i historia Sa-Karan, uważam za genialną. Zapraszam do czytania.

Opowieści Oloma, część IX i ostatnia

Od MG: Ostatnia sesja. Wspaniałe przeżycie i najlepsza sesja w moim życiu jako MG. Co za emocje! BG wyszli z ostatecznej rozgrywki ledwie żywi, ale udało im się - ocalili Valuzję. Wielkie brawa dla moich graczy i dla Shane Hensleya, który napisał tak fantastyczną kampanię.

Zakończenie kampanii

Od MG: Tekst, który napisałem po zakończeniu kampanii. Myślę, że stanowi godne zakończenie tego wyjątkowego etapu naszego RPGowego życia.

PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 608 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 609 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 612 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 620 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 624 PHP Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/y/yarri/public_html/pmwiki/pmwiki.php on line 639